Alan Adı ve
Sunucu Hizmeti

Her reklam, markanın kimliğine yapılan
uzun vadeli bir yatırımdır.

Sizleri internette arayan müşterilerinizin size rakip belki sizinle aynı adı taşıyan başka bir firmaya yönelmesini engellemek için alan adı tescili büyük önem arz eder.

İsminizi taşıyan web siteniz için alan adı tescili, kurumsal hosting, mail server, kurumsal posta ve sunucu barındırma hizmetleri için de tek adresiniz Argeart.

Alan Adı ve Sunucu Hizmeti Nedir?

Markanıza ait bir web sitesi kurmak istediğinizde bir alan adına yani domain hizmetine ihtiyacınız olacaktır. Ve bu web sitesini güvenli aynı zamanda hızlı bir şekilde oluşturmak adına bir sunucu hizmetine ihtiyaç duyacaksınız. Bu sebeple, markanız için sağladığımız alan adı hizmeti ve sunduğumuz sunucu hizmetleri web sitenizin hızı ve güvenliği için en önemli iki etkili faktördür.

Alan Adı (Domain) Nedir?

Alan adı hizmetleri, istemci yazılımından bir web sitesine erişmek için kullanılan sayısal bir IP adresiyle eşleşen bir metin dizisidir. Sizlere özel sunduğumuz alan adı hizmetimiz, kullanıcıların web sitenize erişmek için bir web tarayıcısının adres çubuğuna yazdıkları URL’yi ifade etmektedir ve alan adı hizmetimiz ile kullanıcıların web sitenize erişmesi için uygun bir yol sunmaktayız.

 

Domain, kullanıcıların web sitenizi bulmalarını sağlayan bir hizmet olduğu için oldukça önemlidir. Firmanıza özel sunduğumuz alan adı, bizler tarafından kontrol edilir ve verdiğimiz domain hizmetleri sayesinde hızlı ve güvenilir çözümler sağlayarak sizlere herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda anında destek hizmeti vermekteyiz. Bu sebeple sunduğumuz domain hizmetlerinden faydalanarak hızlı, güvenilir ve doğru alan adına sahip olarak sorunsuz bir şekilde dijital dünyada marka ulaşılabilirliğini sağlayabilirsiniz.

Sunucu Hizmeti Nedir?

Sunucu hizmeti, web sitenize ait verilerinizi saklayan ve kullanıcıların her an web sitenize ulaşmasını sağlayan bir hizmettir. Sizlere verdiğimiz sunucu hizmeti verilerinizin güvenle barındırıldığı bir alandır. Bu sebeple, sunucu hizmetlerinin güvenilir olması en çok dikkat edilen unsurdur ve sizler de sağladığımız sunucu hizmetlerimizden faydalanarak güvenilir bir hizmete sahip olabilirsiniz.

 

Ayrıca sunucu hizmetinin güvenilir olmasının yanı sıra donanımsal gücü ve hızı da oldukça önemli diğer etkenler arasında yer almaktadır. Verilerinizi saklamak ve onlara kolay bir şekilde ulaşmak için sunucu hizmetinden faydalanarak hem onları güvende tutar hem de aksi bir durumda size sunulan çözümlerden faydalanırsınız. Ayrıca sunucu hizmetlerimiz kullanım amacına göre de seçilmektedir. Bu sayede firmanızın ihtiyaçlarına yönelik sunucu hizmetleri sizler için çok daha avantajlı olacaktır.

Web Site Sunucularının Önemi Nedir?

Web siteniz için iyi bir web site sunucu hizmetine sahip olmak markanızın dijital dünyada var olabilmesi ve ulaşılabilir olması için oldukça önemlidir. Sağladığımız sunucu hizmetlerinin de markanız için en büyük amacı markanızı çevrimiçi olarak en güvenli ve en kaliteli web site barındırma ve alan adı sağlayıcısı ile değer katarak daha ulaşılabilir ve daha güvenli bir web sitesine sahip olmasını sağlamaktır. Sunucu hizmetlerimizin en önemli etkilerinden bahsetmemiz gerekirse;

  • Güvenilirlik: Web site güvenliği markanız için en önemli faktörlerden biridir çünkü kullanıcılarınızın web sitenizde güvenli bir şekilde gezinmesi, verilerinizin de web site sunucularında güvenli bir şekilde barındırılması gerekir. İlerleyen süreçte web sitenizin herhangi bir güvenlik ihlali yaşamaması için sunduğumuz sunucu ve hosting hizmetleri oldukça önemlidir. Web site sunucu hizmetimiz ile markanızın tüm gizli verilerini koruma altına alarak sizlere en güvenli web site barındırma hizmeti sağlamaktayız. 

 

  • Web Site Hızı: Markanıza özel sağladığımız sunucu hizmetinin web site hızınızda büyük etkisi vardır. Web sitenizde kullanıcıların gezinme hızı, onların web sitenizde bulunma süresi ile doğrudan ilgilidir. Çünkü, hızlı bir web site deneyimi sizlere olumlu bir müşteri deneyimi olarak dönmektedir. Olumlu bir müşteri deneyimi ise sizlere, müşteri memnuniyeti ve artan web site trafiği olarak dönmektedir.

 

  • Etkili Donanım: Sunucu hizmetlerimizden faydalanırsanız etkili bir donanımsal güce sahip olursunuz. Bu sebeple herhangi bir donanımsal sorun yaşama imkanınız minimuma iner. Fakat donanımsal bir sorun ile karşılaşmanız durumunda ise anlık olarak etkili bir donanım onarım hizmetimiz ile sizlere destek olmaktayız.

Alan Adı Uzantıları Nelerdir?

Alan adı uzantınız sizlere, markanızın hedef kitlesinin web sitenize erişmek için tarayıcılarına yazabileceği, size uygun bir alan adı verir. Bu alan adı uzantılarının birkaç farklı türü mevcuttur. Bunlardan bazıları ise;

  • com: En sık kullanılan alan adı uzantılarından biri olan com ticari kelimesinin kısaltmasıdır. İnternetin yaygınlaşması ile birlikte, com alan adı halka açık hale gelmiştir ve kısa sürede ağ oluşturma, işletmeler, web siteleri ve e-postalar için en popüler alan adı uzantısı haline gelmiştir.

 

  • net: İlk etapta, altyapı şirketleri ve internet servis sağlayıcıları gibi firmalara yönelik olan net, com’dan sonra en sık kullanılan alternatif alan adı uzantısıdır. Günümüzde reklamcılık sektörü ve servis sağlayıcısı olan firmalar tarafından oldukça popüler bir haldedir.

 

  • gov: Hükümet kelimesinden türetilen gov alan adı siyasi, resmi ve hükümete bağlı kurum ve kuruluşlar tarafından kullanılan alan adı uzantısıdır.

 

  • org: İlk olarak kar amacı gütmeyen kuruluşlar için tasarlanan org alan adı uzantısı organizasyon kelimesinin kısaltmasıdır. Şu an ise, kullanım alanı açıktır ve açık kaynaklı projeler, topluluklar, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve okullar tarafından düzenli olarak kullanılmaktadır.

Argeart Dijital Pazarlama Ajansı olarak markanıza özel olarak sunduğumuz alan adı ve sunucu hizmetlerinden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

sonsuz

birlikte keşfe çıkalım

Argeart ile tanışmak, bilgi almak ve çalışmak istiyorsanız bizi arayabilir veya iletişim sayfasından mesaj gönderebilir, adreslerimize bakıp bizi ziyaret edebilirsiniz.