SEO
Optimizasyonu

Her reklam, markanın kimliğine yapılan
uzun vadeli bir yatırımdır.

SEO (Search Engine Optimization), kullanıcıların yaptıkları aramalara en doğru cevabı veren site olduğunu arama motorlarına kanıtlama operasyonlarıdır. SEM (Search Engine Marketing) yani arama motoru pazarlaması olarak bildiğimiz ve SEO kadar önemli bir pazarlama sektörü olan arama motorları reklamcılığıdır.

Site İçi Optimizasyon, SEO çalışmasının en önemli noktalarından birisidir. Web sitenizin arama motorlarında organik olarak üst sıralarda yer alması markanızın değerini ve markanızın algısını da arttıracaktır. Argeart olarak, sitenizin içeriğini değerlendiriyor ve sitenizi iyileştirmek için neler yapabileceğimizi belirliyor, SEO altyapınızı güçlendiriyoruz.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO) web sitenizin organik trafiğini artırmak, iyileştirmek ve geliştirmek ve arama motorunda web sitenizin üst sıralarda yer almasına destek olmak için sunulan bir dijital pazarlama hizmetidir. SEO hizmeti, arama motorunun organik sıralamasından web sitenize direkt olarak trafik almak için kullanılan bir hizmettir. SEO ile ilgili en sık kullanılan görevler arasında yüksek kaliteli içerik oluşturma, sitenizin bilinirliğini ve konumunu koruma ve iyileştirme, web sitenizin içeriğini belirli anahtar kelimeler yardımıyla optimize etme ve bağlantılar oluşturma yer almaktadır.

 

SEO hizmeti, web sitenizin organik olarak görünürlüğünü artırdığı gibi sitenize kaliteli içerikler oluşturmanızda destek olacağı için web site kalitenizi de artıracaktır. Bu sayede sitenize uğrayan müşterilerinizin sitenizde kalma süresi artacak ve bunun da müşteri deneyiminize olumlu etkisi olacaktır. 

 

SEO danışmanlığı, arama motoru trafiğinin çok daha önemli bir yüzdesini oluşturan organik arama sonuçları döndürdüğü ve ücretsiz bir şekilde web site trafiğinizi artırdığı için ücretli reklamcılıktan çok daha avantajlıdır. Ayrıca SEO hizmeti, web sitenizin teknik yapılandırmasını, içerik alaka düzeyini ve bağlantı popülerliğini optimize etmek için kullanılan bir hizmettir, böylece web siteniz kolayca bulunabilir, kullanıcıların arama sorguları için daha alakalı ve popüler hale gelebilir ve sonuç olarak arama motorları web sitenizin sıralamasını daha üst sıralara taşır.

SERP Nedir?

Arama Motoru Sonuç Sayfası (SERP), kullanıcıların Google gibi bir arama motorunu kullanarak çevrimiçi bir şey aradıklarında karşılarına çıkan web sayfalarıdır. SERP’ler, web sitenizin arama motorlarının ilk sayfasında nasıl görüneceğini belirler. Kullanıcı arama motoruna aramak istediği konuyu girer, bunun üzerine arama motoru da kullanıcıya bir SERP sunar. Organik arama sonuçlarına ek olarak, arama motoru sonuç sayfaları genellikle ücretli arama ve tıklama başına ödeme (PPC) reklamlarını içerir.

 

SEO hizmeti sayesinde, kullanıcıların sayfanın üst kısmındaki sonuçlara tıklama olasılığı daha yüksek olduğu için, bir SERP’deki sıralama konumu oldukça rekabetçi bir ortam yaratabilir. SERP, mevcut arama sonuçlarına snippetler ile görsel katman ekleyen, anahtar kelimelere teklifler verilerek satın alınan, organik sonuçlara ek olarak evrensel sonuçlara da yer verilen, bilgi grafikleri gibi panel ve kutular gibi görünümler sağlayan bir hizmettir.

SEO Hizmeti Standartları Nelerdir?

  • Kullanıcı Deneyimi (UX): Web sitenizde iyi veya kötü bir kullanıcı deneyimi yaratan faktörler SEO’yu etkilemektedir, bu sebeple kullanıcı deneyimi SEO hizmetinin başlıca standartları arasında yer alır. Sitenizin içeriği, kullanıcı çekmenize yardımcı olacaktır fakat kullanıcı deneyimlerini tek etkileyen faktör web site içeriğiniz değildir. Genel olarak web sitenizin her bir sayfası, her bir sekmesi kullanıcı deneyimini etkileyecektir. Bu sebeple SEO hizmetinden faydalanarak web site içeriğinizi geliştirip, ziyaret eden kullanıcılarınızın deneyimlerini olumlu yönde etkilemeniz gerekir.

 

  • Web Site Hızı: Web site hızınızın SEO’ya etkisi kullanıcı deneyimi ile ilgilidir. Sitenizi ziyaret eden kullanıcılarınıza hızlı bir web site sunarsanız kullanıcı deneyimleri de iyi olacaktır. Web sitenizin verimsiz bir koda sahip olması sitenizin yüklenme hızını etkileyerek yavaşlatabilir böylece kullanıcı deneyiminiz olumsuz etkilenir bu da arama motorunda yapılan sorgularda sıralamanızı olumsuz olarak etkiler. Bu sebeple web site hızının geliştirilmesi ve iyileştirilmesi SEO standartlarındandır. Google, kullanıcı tarafından herhangi bir arama yapıldığında web site hızını da göz önünde bulundurarak bir sıralama yapmaktadır. Bu sebeple iyi bir SEO hizmeti ile web site hızınızı geliştirebilirsiniz.

 

 

  • Mobil Uyumluluk: Mobil kullanım oranı artık bilgisayarlardan daha yoğun olmaya başladı. Bu sebeple de web sitenizin mobil uyumluluğa sahip olması son derece önemlidir. SEO hizmetinin standartlarından bir diğer olan mobil uyumluluk sizlere aynı zamanda başarılı bir kullanıcı deneyimi sunacaktır çünkü artık mobil uyumluluk Google gibi arama motorlarının dikkat ettiği standartlardan biridir. Bu sebeple de mobil uyumluluğa sahip web sitelerini arama sonuçlarında mobil uyumluluğu olmayan web sitelerine göre daha üst sıralara çıkaracaktır.

 

  • Güvenli Gezinme (SSL/HTTPS): Kullanıcılar için web sitenizde güvenli gezinme deneyimi oldukça önemlidir. Web sitesi tarafından alınan bilgilerin korunması Google için de oldukça önemlidir bu sebeple, Google gibi arama motorları da güvenli gezinmenin olduğu web sitelerini tercih ederek arama sonuçları sıralamasını da buna göre yapacaktır. Dolayısıyla, güvenli gezinme SEO hizmeti standartları arasında yer alır. 

SEO’nun Önemi

SEO hizmeti, web siteleri için pek çok fayda sağlar. Öncelikle SEO, web siteniz için trafik yaratır bu sayede sitenize uğrayan organik ziyaretçi sayısı artar. Ve arama sonuçlarında üst sıralarda yer alırsınız. Arama sıralamalarında üst sıralarda yer almanız sizin rakiplerinize göre daha bilinir olmanızı sağlayacak böylece rekabet üstünlüğü de kazanarak marka bilinirliğiniz de artacaktır. SEO’nun sunduğu bu hizmet Google reklamlarına kıyasla daha az maliyetlidir çünkü SEO ile organik olarak web sitenize kullanıcı çekeceksiniz. 

 

SEO danışmanlığı sayesinde kullanıcı deneyimleriniz iyileşecek böylece olumlu kullanıcı deneyimine sahip olacaksınız. Bir kullanıcının arama motorunda yaptığı aramalara cevap veren yüksek kaliteli web sitelere sahip olursanız, siteniz SERP’lerin en üstünde görünebilir. Bu, arama yapan kullanıcıların web sitenizi ve işletmenizi tanıması için mükemmel bir hizmettir. Eticaret SEO hizmeti de satış yaptığınız bir web sitesine sahipseniz sizler için oldukça faydalı olacaktır. Ayrıca SEO puanınızın iyi olması sizi üst sıralara taşıdığı için rakiplerinizden daha görünür bir marka olacaksınız.

SEO Ajansı Ne Yapar?

Bir SEO ajansı, işletmelere çevrimiçi görünürlüklerini ve bilinirliklerini artırmalarına yardımcı olmak için arama motoru optimizasyonu hizmetleri sunar. SEO ajansları, sitenizi arama motorlarında daha çekici hale getirmek için web sitenizin tasarımında ve içeriğinde değişiklik yaparak web sitenize trafik çekmenizi sağlar ayrıca, profesyonel bir SEO danışmanlığı ile web sitenizin kullanıcı deneyimi de artacaktır.

 

Bir SEO ajansı, arama motoru optimizasyonunun farklı alanlarında destek sağlar. Bu alanlardan bazıları; sitenizi denetlemek, işletmenize özel bir SEO stratejisi geliştirmek işletmenizin hedeflerine hızlı bir şekilde ulaşmasında yardımcı olacaktır. Bunu da en iyi şekilde yaparken ölçülebilir sonuçlar ile raporlar hazırlar ve sunar. 

Kurumsal SEO Hizmeti Nedir?

Kurumsal SEO hizmeti, SEO ajanslarının kurumsal firmalara sunduğu dijital pazarlama hizmetlerinden biridir. Kurumsal SEO hizmeti, işletmelerin kurumsal web sitelerinin Google ile birlikte arama motorlarında üst sıralarda listelenmesi amacıyla SEO ajansları tarafından yapılan çalışmalardır. Ayrıca, kurumsal SEO hizmetinde, yalnızca müşteriniz için ileriye dönük içeriği değil, işletmenin her seviyesinin optimizasyona ihtiyaç duyduğu paydaş sorununu çözmeye çalışılmaktadır. 

İzmir SEO Ajansı

Argeart İzmir SEO Ajansından SEO hizmeti almak sizler için oldukça avantajlı bir dijital pazarlama stratejisi olacaktır. Bizler, 2010 yılından beri birçok farklı sektörden sayısız firmaya entegre web çözümleri ve dijital pazarlama alanında tam hizmet sunan Argeart Dijital Pazarlama Ajansı olarak, şirketinizin veya markanızın internetteki varlığını gözümüz gibi koruyarak dinamik ve tecrübeli yaklaşımımız ile sürdürülebilir dijital gelişim sağlarız.

 

Argeart Dijital Pazarlama Ajansı olarak yaptığımız her çalışmada gelişmeyi ve ilerlemeyi savunuyoruz. Teknolojiler ilerledikçe biz de size daha iyi bir hizmet vermek adına sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Bu nedenle sürekli olarak ileriye bakmakta ve geleceğe yatırım yapmaktayız. Argeart Dijital Pazarlama Ajansı olarak sağladığımız SEO hizmetinden faydalanmak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

sonsuz

birlikte keşfe çıkalım

Argeart ile tanışmak, bilgi almak ve çalışmak istiyorsanız bizi arayabilir veya iletişim sayfasından mesaj gönderebilir, adreslerimize bakıp bizi ziyaret edebilirsiniz.