Dijital
Pazarlama

Her reklam, markanın kimliğine yapılan
uzun vadeli bir yatırımdır.

Markanızı yakından tanımaya çalışıyor, ardından reklamı yapılacak ürün, hizmet veya markanızın hedef kitlesini doğru bir şekilde saptayarak ve bu hedef kitleye en iyi şekilde ulaşılacak reklam kanallarını belirliyoruz. Reklam metinleri ve görselleri yine titizlikle ve profesyonelce hazırlıyoruz.

Size sunduğumuz dijital pazarlama hizmetiyle, şirketinizin sağladığı ürün ve hizmetleri; kullanıcıların ilgi alanları, arama alışkanlıkları, yerel lokasyonları ve hizmetle alakalı daha birçok veriyi göz önünde bulundurarak ilgili kitleye ulaştırıyoruz. Böylece ürün ve hizmetlerinizle ilgili bilgiler muhtemel müşterilerinize doğru zamanda ve doğru yerde buluşuyor.

Dijital Pazarlama Nedir?

Günden güne teknolojinin de gelişmesi ile dijitalleşen bir dünyadayız ve bu dünyaya artık ayak uydurmak tercih değil zorunluluk haline gelmektedir. Dijital pazarlama da bu dijitalleşmenin en önemli parçalarından biridir ve bir markanın dijital platformlardaki pazarlama sürecine verilen addır.

 

Dijital pazarlama hizmeti, arama motorları, web siteleri, sosyal medya, e-posta ve mobil uygulamalar gibi dijital kanallar aracılığıyla sunulan reklam çalışmalarını ve kampanyalarını ifade eder. Bu çevrimiçi medya kanallarını kullanarak dijital pazarlama, şirketlerin ürünlerini, hizmetlerini ve markalarını desteklediği bir yöntemdir. Dijital pazarlama, genel olarak bilgisayar, tablet ve telefon gibi cihazlarda gösterilecek pazarlama kampanyalarını içermektedir. 

 

İnternet üzerinden yürütülen pazarlama çalışmalarını ve reklam kampanyalarını içeren dijital pazarlama hizmeti, müşterilere yaklaşmanın yeni bir yolu ve geleneksel pazarlamaya kıyasla müşterilerin nasıl davrandığını anlamanın yeni yollarını gerektiren tamamen yeni bir girişim olarak görüyor. Günümüzde en yeni, devamlı gelişen ve geliştirilmeye açık bir pazarlama türüdür. Bu sayede, son zamanlarda markalar tarafından günümüz trendlerine ayak uydurmak ve trendlerden haberdar olmak için tercih edilen bir hizmettir.

Dijital Pazarlama Teknikleri

Dijital pazarlamada hizmet veya bir ürün dijital kanallar ile satışa sunulmaya hazırlanır ve satışların da etkisini artırmak için bazı dijital pazarlama teknikleri vardır. Bu tekniklerden birkaçı;

  • E-Posta Pazarlaması: E-postalar, müşterilerin bir markaya hızlı bir şekilde dönüş sağlamasını ve yeni ürünler satın almasını sağlamak için efektif bir pazarlama tekniğidir. İlk olarak, bir şirket, satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra insanların bir e-posta listesine kaydolmasını sağlamalıdır. Ve bu sayede şirket, kampanyalarını, reklamlarını ve özel indirimlerini direkt olarak müşterilerine yönlendirebilir. Sonrasında ise müşterilerin, e-postalardan aldıkları bilgilere dayanarak markaya dönme olasılığı çok yüksektir.

 

  • Sosyal Medya Pazarlaması: Sosyal medya platformları en önemli pazarlama tekniklerinden biridir. Günümüzde neredeyse her türlü hedef kitle tarafından kullanılan sosyal medya platformları sayesinde markalar, hedef kitleleri ile doğrudan etkileşime geçebilir ve iletişim kurabilirler. Markalar, kendi sosyal medya hesaplarında ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için sosyal medya fenomenlerini kullanmak, sosyal medya reklamları vermek ve imajını tanıtmak için hesaplarında aktif olarak paylaşımda bulunmak gibi etkileşim yaratan yöntemleri tercih edebilirler.

 

  • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu): SEO, bir web sitesinin Google gibi bir arama motorunun sonuçlarında daha üst sıralarda görünmesini sağlayarak bir web sitesine daha fazla trafik oluşturmayı içeren bir dijital pazarlama tekniğidir. Bu teknik, organik olarak bir markanın bilinirliğini artırarak ticari pazarlamaya yardımcı olur. Ayrıca SEO dijital reklam çalışmalarına göre daha az maliyetli bir dijital pazarlama kanalıdır. SEO’nun en sık kullanılan görevleri arasında yüksek kaliteli içerik oluşturma, web sitelerinin bilinirliğini sağlamak, web sitelerinin içeriğini belirli anahtar kelimeler yardımıyla optimize etme gibi görevler yer almaktadır.

 

  • Google ve Sosyal Medya Reklamları: Google ile sosyal medya kanallarına reklam vermek markanın görünür olmasını sağlar. Google’da verilen bir reklam sayesinde firmanın web sitesi arama sonuçlarında üst sıralarda yer alır. Böylece web sitenin tıklanma oranı artar ve hedef kitle için artık bilinen bir marka haline gelir. Sosyal medya platformlarında verilen reklamların da markaya hedef kitlesi tarafından daha rahat ulaşılmasını ve potansiyel müşterilerin aradıklarını reklamı verilen markalarda bulmasını sağlayarak satışlarını artırır.

 

  • İçerik Pazarlaması: İçerik pazarlaması, belirli platformlarda tutarlı bir şekilde marka, ürün ve hizmetleri ile alakalı içerik oluşturmaktır. Bu içeriklerin kalitesi markanın ürün ve hizmetleri ile alakalı ve marka değerine uygun biçimde olması ile ölçülebilir. Bir marka, kendisini hedef kitlesi için önemli bir şirket olarak pazarlayarak daha iyi marka bilinirliği elde etmek için içerik pazarlamasını bir araç olarak kullanabilir.

Dijital Pazarlamanın Önemi

Son zamanlarda dijital pazarlama hizmetinin işletmeler için önemi oldukça büyüktür. Özellikle markalar için en iyi sonuçları elde etmek artık çevrimiçi varlıklarını oluşturmak ile daha mümkün hale gelmiştir. Bu sayede, markanın ürün veya hizmetleri daha fazla potansiyel müşteriye ulaşacaktır. Bu sebeple dijital pazarlamanın önemlerinden biri de büyük kitlelere ulaşabilmektir. Bunun yanı sıra dijital pazarlama stratejileri geleneksel pazarlama stratejilerine göre daha az maliyetlidir ve bu sayede az maliyet ile reklam kampanyaları yürütülebilir.

 

Ayrıca, dijital pazarlama sayesinde reklam ve kampanyalar özelleştirilebilir. Markaya, ürün ve hizmetlerine uygun, istenilen hedef kitleyi spesifik bir şekilde filtreleyerek doğrudan hedef kitlelerinin karşısına, oluşturulan bu reklam ve kampanyalar ile çıkılabilir. Son olarak, dijital pazarlama çalışmaları ölçümlenebilir ve raporlanabilir. Bu sayede reklam ve kampanyalardan alınan dönüşler analiz edilir ve raporlanır böylece, sonraki reklam ve kampanya çalışmaları da bu raporlamalara göre şekillendirilir.

Dijital Pazarlamanın Firmalara Katkıları

Dijital pazarlama firmalara yüksek erişim imkanı sağlar. Yüksek erişim ile daha küresel bir marka olmak da bu sayede mümkündür. Çünkü erişilebilirlik marka için oldukça önem arz eder. Bu nedenle marka, ürün veya hizmetleri için dünyanın her yerinden sipariş alabilir ve tek bir alanla sınırlı kalmasına gerek yoktur. Ayrıca dijital pazarlama hizmeti firmaya marka bilinirliği ve marka imajı oluşturmasına katkı sağlar çünkü erişilebilirliği de artacağı için potansiyel müşterilerine daha kolay ulaşır. Bu sayede marka bilinirliği artar ve marka imajı da kaliteli kampanya çalışmaları sayesinde değer kazanır.

Dijital Pazarlama Ajansı

Dijital pazarlama ajansı, firmalara ihtiyaçlarına göre dijital pazarlama hizmetleri sunmaktadır. Argeart Dijital Reklam Ajansı olarak bizler firmanıza en iyi çözümleri sunmaya hazırız. Markanıza en uygun reklam ve kampanyaları oluşturarak hedef kitlenizin dışına çıkmadan hizmet vermekteyiz.

 

Hedef kitlenize ulaşmanın en iyi dijital pazarlama stratejisini kullanarak size uygun dijital pazarlama teknikleri ile çalışmalar yaparak veriminizi artıracak dijital pazarlama çalışmaları yapmaktayız. Bu sayede sizler de marka kimliğinize en uygun reklam ve kampanyalar ile var olan müşterilerinizin ve potansiyel müşterilerinizin karşısına çıkacaksınız böylece, satışlarınız da artışlar meydana geldiği gibi marka bilinirliğiniz de artacaktır. Argeart Dijital Reklam Ajansı olarak markalara sağladığımız dijital pazarlama hizmetimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

sonsuz

birlikte keşfe çıkalım

Argeart ile tanışmak, bilgi almak ve çalışmak istiyorsanız bizi arayabilir veya iletişim sayfasından mesaj gönderebilir, adreslerimize bakıp bizi ziyaret edebilirsiniz.