E-Ticaret
Web Sitesi

Her reklam, markanın kimliğine yapılan
uzun vadeli bir yatırımdır.

B2B, B2C satış disiplinlerinde daha hızlı aksiyon alıp en verimli şekilde hedeflerinize ulaşmanız için buradayız.

Argeart olarak geliştirdiğimiz e-ticaret alt yapısı ile tek ürün veya sepet sistemli hazır, sanal pos entegresi yapılmış, sipariş takip sistemli hızlı çözümlere kavuşabilirsiniz. Piyasadaki yüzlerce e-ticaret yazılımı arasından hangisinin sizin iş modelinize uygun olup olmadığını araştırıyor ve E-ticaret siteniz için sanalpos, kargo, ürün entegrasyonları ile işlerinizi kolaylaştırırken; uzun soluklu bir e-ticaret yaşamına hazırlanmanızı sağlıyoruz.

E-Ticaret Web Sitesi Nedir?

Bir e-ticaret web sitesi, firma ürün ve hizmetlerinin çevrimiçi olarak satışa sunulmasının sağlandığı online mağazadır. E-ticaret web siteleri, kullanıcıların alışveriş yapmak istedikleri zaman onları ürün ve hizmetler ile buluşturduğu çevrimiçi platformlardır. Bu ürün ve hizmetlerin çeşitli ödeme seçenekleri ile internet üzerinden satılması için kullanılan bir araç olan e-ticaret web sitesi günümüzde artık en çok tercih edilen alışveriş tercihi olmuştur. Bu nedenle perakende sektöründe var olan her markanın e-ticareti kullanarak ürün ve hizmetlerini çevrimiçi olarak satması, markanın satışlarının artmasını ve müşterilerine daha kolay ulaşmasını sağlamaktadır.

 

Günümüzde alışveriş alışkanlıkları tamamen değişmeye başlamıştır. Artık tüketiciler alışveriş yapmak için evlerinden çıkmak yerine markaların e-ticaret sitelerini ve mobil uygulamalarını kullanarak alışveriş yapmaya başlamışlardır. Gıdadan tekstile, teknolojiden kozmetiğe pek çok sektörde artık e-ticaret firmaları tercih edilmektedir. Bu sayede çeşitli sektörden firmalar da e-ticaret sitesi yapan firmalardan hizmet alarak artık varlığını dijital olarak sürdürmektedir.

E-Ticaret Web Sitesi Türleri

E-ticaret oldukça geniş kapsamlı bir sektördür. Ve dijital olarak var olmak isteyen her firmanın içinde bulunduğu bir araç olarak günümüzde oldukça popülerdir. Fakat e-ticaret işlemlerini barındıran bu e-ticaret web siteleri türlere ayrılmaktadır. 

  • İşletmeler arası (B2B): B2B e-ticaret platformu işletmeler arası online ticareti kolaylaştıran bir e-ticaret web site türüdür. İşletmeler arası mal ve hizmetlerin elektronik ortamda gerçekleştirilmesidir.

 

  • İşletmeden Tüketiciye (B2C): En sık kullanılan e-ticaret web site türü olan B2C, işletme ile tüketici arasındaki ürün ve hizmetlerin alışverişi için kullanılmaktadır. B2C, tüketici için alışverişin en kolay halini sunmaktadır.

 

  • Tüketiciden Tüketiciye (C2C): Tüketiciler arasında gerçekleşen C2C, aracı bir işletme olmadan tüketicileri buluşturan e-ticaret web sitelerine verilen addır. C2C e-ticaret web siteleri sayesinde tüketiciler direkt olarak iletişime geçerek ürün veya hizmet alışverişi yapmaktadır.

 

  • Tüketiciden İşletmeye (C2B): Tüketici ve işletme arasındaki elektronik alışveriş işlemlerinin tümüdür. C2B e-ticaret sitesi ile tüketici direkt olarak işletmeye ürün veya hizmet satmaktadır.

E-Ticaret Web Sitesinin Faydaları

E-ticaret web siteleri günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır ve bu sebeple artık dijital olarak satış yapmanın pek çok faydası vardır. Zamanla internetin kullanılması ile pazar erişiminde artış meydana gelmiştir. Böylece kullanıcıların veri tabanlarına da erişim artmıştır. Ayrıca, e-ticaret web siteleri sizlere maliyet tasarrufu sağlamaktadır. Fiziksel bir mağaza için yapılan kira, fatura ve işçi ödemeleri online mağaza ile ortadan kalkacaktır.

 

E-ticaret siteleri, siparişleri daha hızlı toplama imkanı sunmaktadır. Bu sayede tüketicilerin sipariş yoğunluğu ile başa çıkarak sipariş takibi de en rahat biçimde gerçekleştirilecektir. E-ticaret web sitelerinin sağladığı bir diğer fayda ise kullanıcıya güvenli ve şifreli işlemler sunmasıdır. Böylece kullanıcılar için daha güvenli bir alışveriş ortamı sunarak onları alışveriş yapmaya teşvik etmektedir. Bununla birlikte markaların kendi e-ticaret platformlarına sahip olmaları onları affiliate e-ticaret sitelerinde alınan yüklü komisyon oranlarından kurtaracaktır. Bu da maliyet tasarrufuna katkıda bulunarak bütçenizi daha verimli yönetmenizi sağlar.

Profesyonel E-Ticaret Web Yazılım Firması

E-ticaret internet üzerinden alım satım yapılan bir araçtır ve bunun için de e-ticaret web yazılım firmasından profesyonel bir destek almak online satış yapabilmenize olanak tanır. Argeart Dijital Pazarlama Ajansı olarak geliştirdiğimiz e-ticaret alt yapısı ile tek ürün veya sepet sistemli hazır, sanal pos entegresi yapılmış, sipariş takip sistemli hızlı çözümlere kavuşabilirsiniz. Piyasadaki yüzlerce e-ticaret yazılımı arasından hangisinin sizin iş modelinize uygun olup olmadığını araştırıyor ve e-ticaret siteniz için sanal pos, kargo, ürün entegrasyonları ile işlerinizi kolaylaştırırken; uzun soluklu bir e-ticaret yaşamına hazırlanmanızı sağlıyoruz. Argeart Dijital Pazarlama Ajansı olarak e-ticaret web yazılım hizmetimizden faydalanmak için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

sonsuz

birlikte keşfe çıkalım

Argeart ile tanışmak, bilgi almak ve çalışmak istiyorsanız bizi arayabilir veya iletişim sayfasından mesaj gönderebilir, adreslerimize bakıp bizi ziyaret edebilirsiniz.