Mobil Uygulama
Geliştirme

Her reklam, markanın kimliğine yapılan
uzun vadeli bir yatırımdır.

Mobil cihaz kullanım sürelerinin artması ve kullanıcı yaş aralığının genişlemesiyle mobil uygulama yaptırmak temel ihtiyaç haline gelirken, birçok e-ticaret sitesi ya da marka, müşterileriyle iletişimlerini devamlı sıcak tutmayı dolayısıyla daha çok ziyaret edilebilir olmayı hedefliyor. Argeart mobil uygulama geliştirme hizmeti ile markanızın hizmetlerini ve ürünlerini mobil platformlara taşıyarak kurumsal imajınızı güçlendirmenin yanında hedef kitlenizin de hayatını kolaylaştırmayı ön plana çıkarmış oluyorsunuz.

Akıllı telefon kullanımı göz önünde bulundurulduğunda, ürününüzün ya da hizmetinizin mobil uygulamaya uyarlanması rakiplerinize karşı avantaj sağlamasından öte günümüzün gerekliliğini yerine getirmek anlamına geliyor.

Mobil Uygulama Geliştirme

Mobil uygulama geliştirme, mobil cihazlarda çalışması için tasarlanan ve bu uygulamaların benzersiz özelliklerinden aynı zamanda donanımlarından yararlanmak için tasarlanmış ve geliştirilmiş yazılımların oluşturulmasıdır. Bu bahsettiğimiz yazılım, kullanıcıların mobil cihazlarına önceden yüklenebilir, bir mobil uygulama mağazasından indirilebilir veya bir mobil web tarayıcısı aracılığıyla erişilebilir. Akıllı telefonların ve tabletlerin artan kullanımı ile mobil uygulamalara olan rağbet de her geçen gün artmaktadır. Kullanıcılar için daha erişilebilir, daha hızlı ve daha pratik kullanım imkanı sunan mobil uygulamalar özellikle e-ticaret firmaları için oldukça kullanışlıdır. 

 

Mobil uygulama geliştirme şirketleri, cihaz ekran boyutu, yapılandırmalar ve cihaz donanım özellikleri gibi çeşitli etkenleri göz önünde bulundurarak mobil uygulama geliştirmelidir. Bir mobil uygulamanın her bir öğesi, kullanıcıya hızlı, anlaşılır ve kullanımı kolay bir tasarım sağlamalıdır. Çünkü, mobil uygulamalar genellikle kullanıcı deneyimini geliştirip iyileştirmek için tasarlanan çok çeşitli yazılımlardır. Bu sebeple mobil uygulama geliştirme şirketlerinin, kullanımı rahat ve anlaşılır bir mobil uygulama geliştirmesi kullanıcıların amacına yönelik bir yenilik olacaktır.

Mobil Uygulamaya İhtiyaç Duyulan Sektörler

Farklı sektörlerden birçok işletme artık dijital dünyanın bir parçası olma konusunda daha hızlı adımlar atmaktadır. Bunlardan en etkili olanı ise mobil cihazların da kullanımının artması ile kullanıcı dostu bir mobil uygulamaya sahip olmaktır. Peki mobil uygulamaya en çok ihtiyaç duyan sektörler nelerdir?

  • E-Ticaret Sektörü: Online alışveriş her geçen gün hızını kaybetmeden artmaya devam ediyor. E-ticaret sektörü de kullanıcıların online alışveriş deneyimini geliştirmek ve hızlandırmak için bir mobil uygulamaya ihtiyaç duymaktadır. Online alışveriş uygulamalarına olan rağbet ile artan yeniliği kullanmak, e-ticaret şirketlerinin potansiyel alıcılarını ürünleri satın almaya ikna etmek için görseller eklemesine olanak tanır. 

 

  • Finans Sektörü: Dijital bankacılık son dönemde herkesin tercih ettiği ve artık her türlü banka işlemlerinin yapıldığı bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple finans sektöründe kullanılan mobil uygulamalara ihtiyaç da her geçen gün artmaktadır. Mobil bankalar ile fatura ödeme, para transferi, borç ödeme ve banka hesaplarını kontrol etme gibi pek çok işlem gerçekleştirilmektedir.

 

  • Sağlık Sektörü: Sağlık sektöründe mobil uygulamaların kullanımı, doktorların ihtiyaç duydukları bilgileri anlık olarak almalarını aynı zamanda hastaların kendi kişisel bilgilerine ulaşma imkanı tanımaktadır. Sağlık sektörünün sistematik işleyişinde, kilo verme, sağlık takibi, hamilelik, fitness, beslenme gibi alanlar için mobil uygulama kullanan geniş bir kitle vardır. Bu sebeple sağlık sektörü, mobil uygulamaya ihtiyaç duyan sektörlerin başında gelmektedir. 

 

  • Eğitim Sektörü: Online eğitimin oldukça yaygın olduğu bu günlerde eğitim endüstrisindeki mobil uygulamalar, öğrenmeyi kolaylaştırmaya ve teşvik etmeye, ilerlemeyi takip etmeye, notları puanlamaya ve daha pek çok kullanıma yardımcı olabilir.

 

  • Turizm ve Seyahat Sektörü: Mobil cihazlar, konaklama ve ulaşım ihtiyaçları hakkında turistik yerler bulmak için gezmeyi sevenler arasında etkili bir artış göstermektedir. Turizm ve seyahat mobil uygulamaları ile hızlı ve rahat bir şekilde rezervasyon ve bilet alışverişi yapılabilir.

 

  • Perakende Sektörü: Müşteri deneyimi, müşteri memnuniyeti ve müşteri hizmetleri perakende sektöründe en önemli unsurlardandır. Bu sebeple kullanıcılarına daha hızlı bir hizmet sunmak için mobil uygulama geliştirmek perakende sektöründen bir firma için oldukça verimli olacaktır.

 

  • Gıda Sektörü: Çevrimiçi yemek sipariş etmek artık hayat kurtarıcı bir kolaylık haline geldi. Bunu da web sitesine girmeden mobil uygulama üzerinden rahat bir şekilde yapmak online yemek siparişini daha çok tercih edilebilir hale getirmiştir. Bu sebeple gıda sektöründe de mobil uygulamalar tercih edilmeye başlanmıştır. 

Mobil Uygulama Geliştirme Ajansı

Mobil uygulamalar günümüzde olmazsa olmaz platformlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Ve firmaların müşterilerine daha iyi bir hizmet vermesi için artık tercih etmesi gereken bir gerçektir. Bu sebeple ihtiyaçlarınıza yönelik bir mobil uygulamaya sahip olmak sizleri müşterileriniz ile yakınlaştıracaktır.

 

Argeart Dijital Pazarlama Ajansı olarak sunduğumuz mobil uygulama geliştirme hizmeti ile markanızın hizmetlerini ve ürünlerini mobil platformlara taşıyarak kurumsal imajınızı güçlendirmenin yanında hedef kitlenizin de hayatını kolaylaştırmayı ön plana çıkarmış oluyorsunuz. Bu sebeple bir mobil uygulama geliştirme ajansı ile çalışmak markanızın görünürlüğü artırarak potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı sağlayacaktır. Argeart Dijital Pazarlama Ajansı olarak sunduğumuz mobil uygulama geliştirme hizmetimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

sonsuz

birlikte keşfe çıkalım

Argeart ile tanışmak, bilgi almak ve çalışmak istiyorsanız bizi arayabilir veya iletişim sayfasından mesaj gönderebilir, adreslerimize bakıp bizi ziyaret edebilirsiniz.