PR Yönetimi

Her reklam, markanın kimliğine yapılan
uzun vadeli bir yatırımdır.

Online İtibar Yönetimi olarak da bilinen Dijital PR Yönetimi, bir markanın internetteki imajını dizayn etme çalışmalarıdır. Bir projenin internet geneline yayılması ya da markanın bütün iletişiminin yönetilmesi Dijital PR kapsamına girmektedir. Oluşturulan toplulukların yönetimi, arama motorlarında çıkan sonuçlar, marka arandığında çıkan haberler, videolar, fotoğraflar vb. hizmetlerin tamamı PR yönetimi içerisinde değerlendirilir.

Dijital PR işlemleri ile asıl gayemiz algı ve itibar yönetimi yaratmak. Bizler markanıza devamlı ve büyük müşteriler çekmek için çalışmalar yapar ve markanızı bu kitlenin gözünde çok başarılı konuma getirmek için çalışırız. Yapılan çalışmalar, markanın itibarına katkı sağlarken, tamamı markanın bilinirliği ve değerine yansıyan uzun soluklu uygulamalardır. PR çalışmaları olmazsa krizler yönetilemez.

PR Yönetimi Nedir?

PR yönetimi nedir, markaların hedef kitlelerine doğrudan ulaşmak, marka stratejilerini uygulama ve stratejik olarak belirlenen marka imajını yaratmak için yapılan tanıtım, promosyon ve reklam çalışmalarını bir arada yürütüldüğü bir hizmettir.

 

Gerekli iletişim kanalları kullanılarak markalar hakkında belirlenen hedef kitlesi için istenilen algıyı yaratma, yaptığı kampanyaları doğru kitle ile doğru mecralarda paylaşma ve hedef kitle ile doğrudan iletişim kurma PR yönetiminin asıl amaçlarındandır. PR yönetimi hizmetimiz sayesinde reklam çalışmalarınız, hedef kitlenize en uygun mecralarda, hedefleriniz doğrultusunda marka itibarı ve marka bilinirliği yaratarak yönetilmektedir. 

 

Dijital PR, markanın çevrimiçi platformlarda varlığını yönetmek ve iyileştirmek için yapılan bir çeşit PR çalışmasıdır. Etkili bir dijital PR çalışması ile markanıza ait reklam çalışmalarının verimi artarak sosyal medyada bilinirliğiniz artacak ve arama motorlarında web sitenizi üst sıralarda görebileceksiniz. Pr yönetimi, reklam ve tanıtım çalışmalarınızın, kampanyalarınızın kitleler üzerindeki etkisinin ve sonuçlarının izlenerek raporlanmasına imkan tanır. Bu raporlama sayesinde değerlendirmeler yapılarak reklam çalışmalarınızın etkisi ölçümlenir ve gelecek çalışmalarınız bu ölçümlemeye göre şekillenir.

PR Yönetiminin Firmalar için Önemi

PR çalışmalarımızın firmanıza olan en önemli katkılarından biri reklam çalışmalarınızın sistematik bir şekilde oluşturulması ve yürütülmesidir. Bunun yanı sıra, etkili bir PR çalışması ile mevcut müşterilerinize ulaşarak müşteri memnuniyetinizi artırabilir, potansiyel müşterilerinize ulaşabilir ve böylece satışlarınızda artışlar görebilirsiniz. Geniş sadık müşteri kitlesine ulaşmak PR çalışmaları ile mümkündür. Çünkü hedef kitlenize uygun bir PR yönetimi, müşterilerinizde güven algısı yaratacaktır ve bu güven algısı sayesinde müşterileriniz ile ilişkileriniz güçlenecektir. Bunun firmanız için en önemli noktası ise marka konumlandırmasının güçlü bir şekilde oluşturulmasıdır. 

 

Ürün ve hizmetlerinizin etkili bir şekilde tanıtılması, firmanızın pazardaki konumunda da etkili rol oynar. Rakiplerinize kıyasla daha farklı ve güçlü bir PR çalışması size rekabet üstünlüğü sağlamaktadır. Çünkü tüketiciler adını duymadıkları markaların ürünlerini tercih etmekten çekinirler bu konuda da yürütülen reklam kampanyalarınız sizi öne çıkaracaktır. PR yönetimi hizmetimiz ile amacımız, firmanız için marka konumlandırması, marka itibarı ve marka bilinirliği oluşturmaktır.

PR Çalışması Nasıl Yapılır?

PR çalışmalarınızdan verimli sonuçlar elde etmek için firma hedeflerinizin ve PR çalışmalarından beklentinizin net olması gerekmektedir. Bu hedefler ise tüketici bilinci oluşturma, marka bilinirliği yaratma ve marka konumlandırma gibi hedeflerdir. PR yönetiminiz için hedeflerinizi netleştirdikten sonra markanıza uygun hedef kitlenizi belirlemeniz gerekmektedir.

 

Hedef kitlenize uygun tüm tanıtım ve reklam kampanyalarınızı yönetmek için bir PR çalışması yürütmekteyiz. Ardından, yürüteceğimiz bu PR çalışması için markanıza uygun platformların belirlenmesi gerekir. Belirlenen bu platformların ise hedeflerinize uygun, doğru kitleye hitap edebilen platformlar olmasına özen göstermeniz PR çalışmalarınızda başarı elde etmenizi sağlayacaktır. Birbirini takip etmesi gereken bu sistematik adımlar ile etkili bir PR yönetimine sahip olursunuz. Argeart Dijital Pazarlama Ajansı olarak sağladığımız PR yönetimi hizmetimizden faydalanmak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

sonsuz

birlikte keşfe çıkalım

Argeart ile tanışmak, bilgi almak ve çalışmak istiyorsanız bizi arayabilir veya iletişim sayfasından mesaj gönderebilir, adreslerimize bakıp bizi ziyaret edebilirsiniz.