Sosyal Medya Yönetimi

Hedef kitlenizi tanımlar, sosyal medya hesaplarınızın hedef kitlenizi etkileyecek en iyi şekilde yönetilmesini sağlarız. Reklam metinlerimiz ve yaratıcı tasarımlarımız ile markanızı en doğru şekilde yansıtacak, özgün bir sosyal medya kültürü oluştururuz. Böylece sosyal medya hesaplarınızdaki takipçi ve beğeni sayınızı doğal yollar ile artırır, marka bilinirliğinizi yükseltir, potansiyel müşterilerinize daha kolay ulaşmanıza yardımcı oluruz.

Markanızın dilini yansıtmak ve doğru hedef kitleye ulaşmak için bizimle iletişime geçin

Sosyal Medya Yönetimi Sık Sorulan Sorular

Bunu şu şekilde açıklayalım. Sosyal medya bundan 15 yıl önce ''ilkokul arkadaşlarının birbirini bulması'' :) için kullanılırken zaman içinde kullanıcı sayısını artırmasıyla geleneksel medyaya ek olarak yeni bir pazar alanı haline gelmiştir. Sosyal mecralar dahi buranın evrildiği noktayı keşfetmiş reklam alanına bile dönüştürmüştür ve reklam rekabetleri gün geçtikçe artmaktadır.

Ülkenin ve dünyanın her yerindeki insanların telefonuna sadece kendi hesabınızdan paylaşım yaparak bi tuşla girebileceğiniz bir pazardan bahsediyoruz. Sizce önemli olmaması mümkün mü?

Bu sorunun cevabı sektörünüze göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle şunu söyleyelim ki her sosyal ağda yer almak zorunda değilsiniz.

Özellikle içerik üzerine bir sektörünüz yoksa ya da gıda sektöründe vb. yer almıyorsanız Twitter'da olmanızı önermiyoruz.

Çünkü Twitter, gündemin sık değiştiği ve genellikle gündem hakkında tweet atarak göz önünde kalabileceğiniz bir mecradır bu da çoğu firma için uygun değildir.

Ayrıca Twitter'da size gelen aslı astarı olmayan olumsuz bir mesajı diğer sosyal ağlardaki temizleyemiyoruz ve aslı olmayan bir konu bile insanların aklında soru işareti olarak kalabilir.

En çok kullanılan mecra Instagram ve Facebook olduğu için bu iki mecraa yer almanızı önerir. Yine sektörünüze göre Linkedin, Pinterest, YouTube gibi farklı sosyal medya kanallarını da tavsiye edebiliriz.

Yine sektörünüze bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama olarak haftada 3 adet paylaşım önermekteyiz. Diğer günler storyler ile desteklenebilir.

Sosyal medyada organik takipçi artırmanın en etkili yolu doğru hedef kitleye ulaşmak, hedef kitlenize sizi takip etmeleri için bir 'fayda' sunmak, belirli aralıklarla paylaşım yaparak sosyal medyada güncel kalıp kendinizi hatırlatmak ve de sosyal medya reklamı vermektir. Özellikle sosyal medya reklamları daha hızlı sonuç almanızı sağlar.

Sosyal medya reklamları, Facebook Business Manager paneli üzerinden yönetilmektedir ve bu panel üzerinden Facebook ve Instagram'a aynı anda reklam verebilirsiniz. Ayırmanız gereken günlük bütçe sektörünüze ve hedef kitlenizin yoğunluğuna göre belirlenir.