Tasarım
Hizmetleri

Her reklam, markanın kimliğine yapılan
uzun vadeli bir yatırımdır.

Hayal gücünüze bağlı olarak aklınızda oluşan fikirleri tasarlayabilmenizi, dijital veya yazılı ortama aktarabilmenizi sağlayan grafik tasarımın amacı; doğru mesajı, doğru hedef kitleye, doğru şekilde ulaştırmaktır.

Görsel iletişim ve çeşitli grafik araçlarını kullanarak fikir ve kavramların estetik bir şekilde ifade edilmesini sağlarken, sistematik ve yaratıcı bir plan dâhilinde, etkili bir marka bilinirliği için sizleri hedeflenen başarıya ulaştırıyoruz.

Tasarım Hizmetleri

Tasarım hizmetleri, dijital dünyada var olan bilgi, ürün ve hizmetleri sunmak için oluşturulan görsel ve grafiksel bir arayüz kullanan her türlü içeriklerin ve görsellerin tasarlanmasıdır. Teknolojinin hayatımızdaki yerinin artması ile özellikle teknik ilerleme sürecinde tasarım çok daha önemli bir hale geldi. Tasarım tek başına genel kullanıcı deneyimi için belirleyici olmasa da, görsel görünüm kullanıcıyı ilgili ürüne bağlamada önemli bir rol oynar. Bu sayede kullanıcılarınızın satın alma faaliyetleri olumlu yönde ilerleyecek ve firmanıza olan bağlılığı artacaktır. 

 

Kullanıcı deneyimi, web site etkileşimi, estetik faktörler ve düzenlemeler, genel web site içerisindeki denge tamamen tasarım hizmetlerinin kapsadığı faktörlerdendir. Etkili bir tasarım ile kullanıcılarınızı memnun ederek sizi tekrar ziyaret etmelerini sağlayabilirsiniz. Bu sayede, aktif bir kullanıcı datasına sahip olarak hedeflemelerinizi de buna göre gerçekleştirme imkanınız olur. 

Grafik Tasarım

Grafik tasarım, firmanın istediği mesajları belirli bir hedef kitleye ulaştırmak için yapılan görsel tasarım sürecidir. Bu görsel tasarım ise hedef kitleleri ile direkt iletişime geçmek isteyen ve hedef kitlesinin beklentilerini karşılamak isteyen firmalar için önemli rol oynar. Grafik tasarımı yalnızca web site ile ilgili bir tasarım hizmeti değildir. Dergi, afiş ve reklam gibi baskı tasarımları da grafik tasarımı ile oluşturulmaktadır. Bu nedenle dijital olmayan tasarımlar için tercih edilmektedir.

 

Grafik tasarımı, kurumsal kimlik ve marka kimliği gibi bir markayı rakiplerinden ayıran ve markanın vizyonunu yansıtan tasarımlar oluşturma bunun yanı sıra benzersiz logolar ile markayı daha bilinir yapma, pazarlama tasarımları ile tanıtım ve reklam çalışmalarını yürütme gibi pek çok hizmeti barındırır. 

Web Tasarım

Web tasarım, bir internet sitesinin görünen yüzünün tasarlanmasıdır. İçeriği, çevrimiçi olarak kavramsallaştırma, planlama ve düzenleme sürecidir. Web tasarımda belirli web site sayfaları hazırlanabilir, içeriğe göre ve web yazılıma göre uyarlanabilen esnek arayüzler tasarlanabilir. Ayrıca web tasarımı, web uygulamalarının, kullanıcı arayüzlerinin ve mobil uygulamaların tasarımını yapan bir hizmettir. 

 

Web tasarım bu konudaki tüm süreçleri içermektedir. Bir web sitesinin kurulumu sırasında arka planda çalışacak bir yazılım altyapısı olacaksa bu altyapı için kodlamalar yapılır. Ardından bu kodların kullanıcılara gösterilmesi için de arayüz tasarlanır ve tasarlanan bu arayüz için gerekli geliştirme ve güncellemeler gerçekleştirilir. Web tasarım hizmeti aldığınız zaman ihtiyacınızın ne olacağına ve size en uygun web tasarım hizmetlerine dair bilgilendirme yapılır ve ihtiyacınıza göre size en uygun bir web tasarım arayüzü oluşturulur. 

Sosyal Medya Tasarımları

Sosyal medyada, görsel içerikler reklam ve tanıtım çalışmaları için etkili rol oynarlar. Bu nedenle dijital medya tasarımı, bilgileri görsel olarak sunan ilgi çekici gönderiler oluşturmak için kullanılabilir. Bu, sabit ve durağan gönderiler biçiminde olabilir, ancak animasyonlu biçimler kullanıcıları çekmek için daha etkilidir. Markanızın sosyal medya hesapları, müşterileriniz ile doğrudan iletişime geçebileceğiniz ve etkileşimin en sık olduğu platformlardır. Bu nedenle, özen gösterilmesi, paylaşımlarınızın tasarımlarının sizi yansıtması ve hedef kitlenize uygun olması marka değeriniz ve müşterileriniz ile ilişkileriniz için büyük önem taşır.

 

Sosyal medya tasarımları sayesinde, hedef kitlenizde istediğiniz algıyı yaratmak, istenilen duyguları uyandırmak ve hedeflenen reaksiyona ulaşmak gibi markanızı ayakta ve canlı tutacak etkileşimler yaratabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya platformları, kullanıcılarınız ile markanız arasında doğrudan bir iletişim sağladığı için direkt olarak istenilen hakkında bilgi sahibi olup tasarımlarınızı buna göre şekillendirebilirsiniz.

Grafik Tasarım Materyalleri Nelerdir?

Grafik tasarımda logo, kurumsal kimlik, afiş, baskı veya dijital tüm tasarımlar için göz önünde bulundurulması gereken bazı materyaller vardır. Bu grafik tasarım materyalleri ile efektif tasarımlar yaparak görsel ve estetik zevklere uygun ürün ve hizmetler sunulur. Grafik tasarımda kullanılan materyalleri sıralayacak olursak;

  • Çizgi: Çizgi, grafik tasarımda etkili unsurlardan biridir. Tasarımda iki noktanın birbirine bağlanma şeklini ifade eder. İster yatay çizgiler, ister çapraz çizgiler veya dikey çizgiler olsun, dikkati tasarımda belirli bir noktaya yönlendirmeye yardımcı olabilir. Yalnızca düz çizgi kullanmak yerine eğri veya desenli çizgiler gibi farklı çizgi tiplerini birleştirerek dokular oluşturulabilir.  • Renk: Tasarıma estetik bir bakış açısı oluşturma konusunda yardımcı olan grafik tasarım materyallerden biridir. Renk, tasarımcılar tarafından ruh halini, ışığı, derinliği ve bakış açısını yansıtmak için kullanılır. Renk şemaları oluşturmak için renk çarkı ve renk teorisinin ilkeleri kullanılır. Bu sayede, verilmek istenen mesaj renkler yardımı ile tasarıma yansıtılmaktadır.

 

  • Şekil: Şekil, bir anahatla çerçevelenmiş iki boyutlu bir alandır. Bir sınır veya kapalı anahatlar tarafından kapsanan alanlar, üç boyutlu formlar ve biçimlerden oluşmaktadır. Üç tür şekil bulunmaktadır. Bunlardan ilki doğada doğal olarak bulunan organik şekiller; bir diğeri açısal ve matematiksel olarak oluşan geometrik şekiller; sonuncusu ise doğadaki maddeleri soyut bir biçimde temsil eden soyut şekillerdir. 

 

  • Doku: Doku, bir nesnenin nasıl göründüğünü veya nasıl hissedildiğini temsil etmek için kullanılan tasarım öğelerinden biridir. Dokunsal doku, ister pürüzlü, ister pürüzsüz olsun, fiziksel bir dokunma duyusunu ifade eder. Öte yandan görsel doku, daha fazla görsel ilgi ve oldukça yüksek bir duyusal deneyim yaratabilen resimli dokunun hayal edilen ve gerçeğe en yakın hissini ifade eder.

 

  • Alan: Tasarımlar yapılırken alanı düzgün, tasarıma uygun ve verimli bir şekilde kullanmak tasarımların genel olarak daha estetik, daha dikkat çekici ve hedeflemeye daha uygun çıkmasını sağlar. Alanın aynı zamanda kullanımı ve aralığı da oldukça önemlidir. Çünkü tasarımda gereksiz kalabalığın oluşumu bu şekilde önlenebilir.

İzmir Grafik Tasarım Ajansı

Hayal gücünüze bağlı olarak kafanızda oluşan fikirleri tasarlayabilmenizi, dijital veya yazılı ortama aktarabilmenizi sağlayan grafik tasarımın amacı; doğru mesajı, doğru hedef kitleye, doğru şekilde ulaştırmaktır. Görsel iletişim ve çeşitli grafik araçlarını kullanarak fikir ve kavramların estetik bir şekilde ifade edilmesini sağlarken, sistematik ve yaratıcı bir plan dâhilinde, etkili bir marka bilinirliği için sizleri hedeflenen başarıya ulaştırıyoruz. Argeart Dijital Pazarlama Ajansı olarak sunduğumuz tasarım hizmetlerinden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

sonsuz

birlikte keşfe çıkalım

Argeart ile tanışmak, bilgi almak ve çalışmak istiyorsanız bizi arayabilir veya iletişim sayfasından mesaj gönderebilir, adreslerimize bakıp bizi ziyaret edebilirsiniz.